V Itálii, v srdci Toskány, v krásné přírodě mezi Sienou a Florencií, na pozemku o 14 hektarech leží Podere Mollano. Přes mírně zvlněnou krajinu se otevírá pohled toskánskou přírodou, která se jeví v každém ročním období v jiném světle.

 Podere Mollano, velká, jedním toskánským knížetem postavená kamená vila byla od svého nynějšího česko-švýcarského majitele stylově zrenovována. Byl dán důraz na dodržení původního toskánského stylu a všech charakteristik architektury která do zdejšího kraje patří. V hlavní budově se nacházejí tři na sobě nezávislé byty, každý se zvláštním vchodem. V přízemí je galerie umění ve které se vystavují obrazy a sochy které vybraní umělci v Podere Mollano vytvoří.

 Nedaleko hlavní budovy stojí menší domek a velká kamená stodola, která slouží jako malířsko-sochařský ateliér. Pod ateliérem se nachází 18 metrů dlouhý vinný sklep, ve kterém leží nejenom víno Chianti ale i různá vína z celé Itálie.

 V Podere Mollano je dávána možnost tvůrčího pobytu malířům, sochařům, keramikum, sklářům a fotografům. Výběr se provádí podle zaslané dokumentace (stručný životopis, katalogy, fotografie atd.) kterou umělkyně a umělci předem poštou zašlou. Za uměleckou tvorbu, která zůstane v Podere Mollano je poskytován veškerý materiál, nářadí, ubytování a základní strava. Detailní podmíky pobytu budou vybraným umělkyním a umělcům předem oznámeny.

 Ateliéry na tvorbu, mramorový lom (sochařům k tvorbě pronajmutý), vypalování keramiky atd. je zajištěno. Fotografové mají k dispozici temnou komoru se vším příslušenstvím na černobílou fotografii. Skláři mají možnost se seznámit s tvorbou ve sklářských ateliérech v Colle val d'Elsa které jsou po Benátkách největší v Itálii.zvětšit zvětšit Zájemci o tvůrčí pobyt v Podere Mollano pošlou jejich dokumentaci na adresu: Georg J. Los, Atelier dell'Arte, Podere San Pierino, 53030 Radicondoli (SI), Itálie


zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit