česky anglicky německy  
 
 vstupte do galerie
   Art Gallery je část projektu který umělcům, převážně z východní Evropy, dává možnost tvůrčího pobytu v Itálii, v Toskáně, na usedlosti Podere Mollano.

 Cílem tohoto projektu je výměna mezi Východem a Západem. Tímto způsobem lze prezentovat ještě neznámou tvorbu východoevropských umělců a umělkyň v západních zemích. Pobyt v Podere Mollano, také podporuje výměnu myšlenek mezi umělci kteří zde po určitou dobu společně tvoří.
 

 Část tvorby je prezentována na následujících stránkách, klikněte prosím na >> Art Gallery
    Větší část tvorby je součástí mojí sbírky slovanského umění. Některé obrazy a sochy jsou na prodej. Bližší údaje a ceny budou sděleny na dotaz po e-mailu: mollano@libero.it.

Podere Mollano
 
 Jako sochař- architekt, narozený v Praze, česko-švýcarský občan, jsem se mnoho let zabýval myšlenkou uskutečnit "centro dell'arte" - kulturní centrum - a dát nejenom sobě, ale i ostatním umělcům možnost tvůrčí práce v prostředí, které dýchá kulturou, v Itálii, v zemi Michalangela a Leonarda da Vinci.

 V roce 1988 se mě podařilo koupit Podere Mollano, které jsem s velkým vypětím zrenovoval. Od roku 1998 zvu do Podere Mollano umělce na tvůrčí pobyty a jejich díla, která na místě vytvoří nebo sebou přivezou, vystavuji jak v galerii Podere Mollano tak i organizuji výstavy v zahraničí.

 
   Další informace o Podere Mollano - klikněte prosím na >> Podere Mollano