V Itálii, v srdci Toskány, v krásné přírodě, na pozemku o 14 hektarech leží Podere Mollano. Přes mírně zvlněnou krajinu se otevírá pohled toskánskou přírodou, která se jeví v každém ročním období v jiném světle. I v letních měsících vane vždy mírný větřík který zpříjemňuje horké dny.

 Podere Mollano leží nedaleko hlavní cesty a je k dosažení přes privátní, 300 metrů dlouhou cestu. Velký pozemek umožňuje všem hostům najít pro sebe hezké místo. Okolní piniový les zve k procházkám a na podzim ke sbírání hub. Přátelé zvířat mohou pozorovat volně žijící bažanty, jeleny, zajíce a lišky. Při teplých večerech sklenka vína na kamenném nádvoří, dobrá večeře na grilu pod pergolou, doplňují prožité dny v Podere Mollano.

 Podere Mollano, velká, jedním toskánským knížetem postavená kamenná vila byla od svého nynějšího česko-švýcarského majitele stylově zrenovována. Byl dán důraz na dodržení původního toskánského stylu a všech charakteristik architektury, která do zdejšího kraje patří. V hlavní budově se nacházejí tři na sobě nezávislé byty, každý se zvláštním vchodem. V přízemí je galerie umění, a sochy vytvořené vybranými umělci v Podere Mollano.

 Nedaleko hlavní budovy stojí menší domek a velká kamenná stodola, která slouží jako malířsko-sochařský ateliér. Pod ateliérem se nachází 18 metrů dlouhý vinný sklep s vínem Chianti a různými víny z celé Italie.

 Veškeré byty jsou prostorné a mají velmi dobrý standard vybavení. Každý byt má zařízenou kuchyni, terasu nebo místo na sezení venku plus lehátka. Bazén na koupání (10 x 4.5 x 1.2 m ) je v provozu od poloviny května do začátku září a je všem hostům přístupný. Stolní tenis a možnost si zahrát billiard doplnují pobyt v Podere Mollano.

 Podere Mollano leží v centrální poloze mezi Florencií (50 km), Sienou (30 km) a San Gimignanem (20 km). Vzdálenost k moři, směrem k ostrovu Elba je 80 km (cca. 1 hod. autem).

 V blízkosti a pěšky k dosažení je bar a dvě restaurace s dobrou kuchyní. Městečko Casole leží ve vzdálenosti 6 km a dýchá ještě dnes středověkým charakterem. V Casole je tenisové hřiště a v okolí se dá jezdit na koni. V letních měsících se v Casole pořádají různé kulturní porady.

 Zájemci o pronájem bytu nebo domku mohou požádat o další informace na adrese: mollano@libero.it.

 Majitel Podere Mollano dává možnost tvůrčího pobytu umělkyním a umělcům - sochařům, malířům, keramikům, sklářům a fotografům. Umělci kteří mají zájem o pobyt na Podere Mollano kliknou na : arte-toscana.


zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit
 
zvětšit